"İşinizi geliştirmek istiyorsanız,ne "yapabildiğinize" değil, ne "yapabiliceğinize" odaklanın.Şu anda yapamıyor olabilirsiniz; ama bu sınıra saplanarak geleceğinizi esir almamalısınız."
Muhammed Bozdağ

5 - Asp.Net MVC Model Katmanı Nedir ? Entity Framework Giriş

5 - Asp.Net MVC Model Katmanı Nedir ? Entity Framework Giriş

youtube linki : https://www.youtube.com/watch?v=QoTlyV7sY6A

Ders 5 

Model katmanı veri tabanı işlemleri için kullanılan bir katman.

Veritabanının daki tablolarımızın karşılığı model katmanında sınıflarla temsil ediliyor.

Ado.Net Entity Framework ise bizim veritabanı işlemleri için kullandığımız işlerimizi kolaylaştıran bir araç.

Biz bu dersimizde model katmanını anlattık ve Entity Framework ü açıkladık.

Olumlu veya olumsuz yapıcı veya yıkıcı her türlü yoruma açığız arkadaşlar :)
Dersler hakkında geri bildirimde bulunmanız önemlidir.
Sorularınızı ve ders hakkında görüşlerinizi lütfen yorum olarak belirtiniz :)

19

1. adem öztürk 22.04.2020 16:33

MCW ye yeni başladım youtube den birçok kişiyi izledim ama sizin kadar daha anlaşılabilir sunum bulmadım.Teşekkürler iyi çalışmalar.

YANITLA
    • #
      Ramazan Görgün 29.04.2020 18:09

Teşekkürler kardeşim

2. muca 11.09.2019 17:01

Merhaba, Veritabanında oluşturduğum group by özellikli stored procedureyi controllerde kullanmak istediğimde model tablosu gelmiyor. Sadece group by kullanımında bu sorun yasanıyor. bu durumla ilgili bilgisi olan varsa yardım edebilirmi.

YANITLA
    • #
      Ramazan Görgün 27.11.2019 21:35

Merhaba Murat Entity Framework procedure ün verdiği çıktı ile ilgilenir. Eğer procedür çalıştığında bir liste dönüyorsa modeli oluşturulacaktır. Sql server kodunun group by ile düzgün çalıştığından emin olmalısın.

3. Adem Çokay 16.03.2019 17:22

Teşekkür Ederim, elinize sağlık...

YANITLA
  4. Hüseyin Pektaş 26.11.2016 16:31

Bu harika anlatımınız için size çok teşekkür ediyorum.

YANITLA
  5. nilay ekim 4.03.2016 16:56:

Bana güzel yol gösterdiniz teşekkürler

YANITLA
  6. Ediz 21.02.2016 22:41

Hocam merhaba, Anlatımınız çok güzel. Daha güncel ve akıcı içerikle dönseniz süper olmaz mı?

YANITLA
  7. mehmet hacıosmanoğlu 15.03.2015 02:06

Süpersiniz Ramazan Bey. Teşekkürler.

YANITLA
  8. İlhan YEŞİLOĞLU 3.02.2015 09:37:

S.a. Hocam süper anlatıyorsunuz. Anlatım tarzınız ciddi manada çok güzel. Devamını bekliyoruz.Dersleri dikkatlice dinliyorum ve anlamaya çalışıyorum. Merbership üyelik sistemi, facebook veya google gibi sosyal site ile giriş yöntemleri , web sitesi üzerinde yetkilendirmeler(sayfada yazdırma yapamıyacak ,silme yapamayacak, Sadece eklem ve listelem yapacak gibi) hakkında da bilgi verirseniz sevinirim.

YANITLA
    • #
      Ramazan Görgün 3.02.2015 18:13:

Bu konular yetkilendirme ile alakalı.Size nasıl bir bilgi vereyim ki :) Baya ileri konular :)

9. Kadir Kaan UĞUR 21.01.2015 17:07

Emeğine sağlık , güzel bir anlatım olmuş yine. Videoların devamını sabırsızlıkla bekliyorum.

YANITLA
  10. Özgen İMRAĞ 19.01.2015 05:27

Emeğinize sağlık mvc yapısını sizin kadar güzel anlatanını görmedim. Allah razı olsun.

YANITLA
  11. Güven Şahin 11.11.2014 20:39

Dersler çok faydalı gerçekten iyi bir anlatım yapıyorsunuz derslerin devamınıda bekliyorum emeğinize sağlık teşekkürler.

YANITLA
  12. Muttalip 7.11.2014 22:33:

Usta çok iyisinn eyvallah.videoların devamını bekliyoruz..

YANITLA
  13. Rıdvan KURT 6.11.2014 18:33:

Merhabalar, gerçekten çoğu yazılımcı detaya inmiyor aslında çok bilmiş gibi davranıyor fakat yeni başlayan arkadaşlara pek faydalı olmuyor gerçekten video anlatımlarınız çok iyi ince detaylara kadar bunu biliyorsunuzdur demiyorsun tekrar tekrar anlatıyorsunuz videolarınızın devamını merakla bekliyorum. MVC framework bi kısmını sayenizde öğreniyoruz. teşekkürler

YANITLA
  14. Mehmet 3.11.2014 19:08:

Teşekkürler. MVC videolarınızdan faydalandım.

YANITLA
    • #
      Ramazan Görgün 5.11.2014 09:21:

Ben teşekkür ederim.

15. Halid Şenyiğit 30.10.2014 07:46

Bu kadar güzel anlatıma bir yorum yazma gereği duydum. teşekkürler

YANITLA

Sende Görüş Bildir

"Gerçek başarısızlık şimdi yapamamak değil, hiç yapamayacağını sanmaktır."
Muhammed Bozdağ